Strona domowa Sołectwa Gałdowo

Sukces gałdowskich siatkarzy.

Dnia 2011-03-14 12:53:11

12.03.2011 r. w Wikielcu rozegrany został Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.
W rozgrywkach udział wzięło 8 zespołów, które drogą losowania podzielono na dwie grupy. Nasza reprezentacja trafiła do grupy A, wraz z drużynami: „Gimnazjum Franciszkowo”, „KOMA Ząbrowo ” i „Gimnazjum Ząbrowo”. W grupie B znalazły się „DINOZAURY Ząbrowo”, „BŁĘKITNI Szymbark” , „BIOCHEM Stradomno”, LZS „OSA Ząbrowo\".

Drużyna z Gałdowa wystąpiła w składzie: Michał Buczyński, Marek Pilarek, Karlos Patorski, Marcin Misztal, Kamil Pińczewski, Michał Januszewski i Patryk Fafiński. Trenerem i kierownikiem drużyny jest Karlos Patorski.
Turniej rozpoczął mecz „Gałdowo” – „Gimnazjum Franciszkowo”, który nasza drużyna wygrała w dwóch setach (25:19) (25:20). Kolejne mecze zagraliśmy z „KOMA Ząbrowo” (25:11) (25:21) i „Gimnazjum Ząbrowo” (25:12) (25:13). Drużyna z Gałdowa z kompletem zwycięstw uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A i awansowała do półfinału, gdzie wygrywając z „BŁĘKITNYMI Szymbark” (25:14) (25:16), utorowała sobie drogę do meczu finałowego.
W finale turnieju nasza reprezentacja przegrała po dwóch zaciętych setach (17:25) (23:25) z zespołem uznawanym za faworyta rozgrywek „OSĄ Ząbrowo”. Ostatecznie drużyna z Gałdowa zajęła drugie miejsce, co daje nam prawo do reprezentowania gminy w zawodach rejonowych Mistrzostw Województwa WMZ LZS.
Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli: wójt Krzysztof Harmaciński, przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski oraz przewodniczący LZS Iława Piotr Matysiak.

Zajęcie tak wysokiej lokaty jest dla naszej drużyny niewątpliwym sukcesem, tym bardziej, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie.